Vrv Klima Sistemi

Nis - 29 2016 | By

VRV (Variable Refrigerant Flow) İngilizce dilde bir kısaltma olup dilimizde değişken debili iklimlendirme cihazı sistemleri manasına gelmektedir.

Sistem bilinmekte olan bir klima sisteminin geliştirilerek daha verimli ve kullanışlı olarak birden fazla mahalin iklimlendirilmesi amacına ulaşabilmek için tasarlanmıştır. Sistem tekil veya modüler bir dış ünite ve buna bağlı olarak bir ya da daha çok iç bölümün bakır boru ve branşmanlar vasıtasıyla birbirine bağlanması biçiminde düşünülebilir. Değişme özelliği gösteren debili bir düzen olması sebebiyle gerekli olduğu kadar doğru olan zamanda ve soğutucu akışkan doğru faz gereksinim duyulan iç bölüme taşınarak soğutma ya da ısıtmada kullanılması sağlanmaktadır. Gaz akışı kompresörler ya da inverter kompresör ile iç bölümlere dağıtılması sağlanarak, ortamların ısısının ayarlanması sağlanmaktadır.

VRV iklimlendirme cihazı sistemleri elektrik tasarrufunun ön planda olduğu ofisler, oteller ve alışveriş merkezleri tarafından seçiliyor. Villalar ve konutlarda da VRF klima cihazı sistemlerinin kullanılmasının önü açılmıştır. Esnek iç bölüm seçenekleri sayesinde (10 HP 0,8 HP aralıpğında) tüm mekanlara uyum sağlıyor (13 modelde, 81 tarz iç ünite seçeneği). tasarlanmış olan sistemlerdir.

VRF sistemleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için http://vrfsistemleri.com/ sayfamızı inceleyiniz.