Klimanın Doğru Kullanımı

Haz - 18 2015 | By

En iyi Klima hangisi

İklimlendirme alanını öncü kurumlarından Aya Grup, havaların ısınmasıyla birlikte artan iklimlendirme cihazı talebi karşısında, insanları doğru klima kullanımı ve güç ekonomisi konusunda uyarıyor. Aya Grup, son senelerde güç ekonomisi sağlayan inverter teknolojisine sahip klimalara artan talebin olmasına rağmen, tüketicilerin %80’inin klimayı yanlış kullanmakta olduğunu tespit ediyor. İşte doğru klima kullanmanın hassas noktaları…
Güneşin ortama gelmesini engelleyecek önlemler alın: İklimlendirme cihazı kullanılmakta olan alanlarda (özel olarak ısının yüksek olduğu günlerde) perde, jaluzi ve kepenklerle güneşin bulunduğunuz mekana girmesini engelleyerek enerji kullanımını azaltmanız mümkündür.
Nemin fazla olduğu günlerde iklimlendirme cihazınızı nem düşürme modunda çalıştırın: Nemin yoğun olduğu günlerde klimayı nem alma ayarında çalıştırarak daha düşük enerji kullanıp, rahatlık artışı sağlayabilirsiniz.
Klimada bulunan filtrelerinin düzenli bakımını yaptırın: Düzenli bakımlarla klimanızın ömrünü uzatabilir ve yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.
R410A soğutucu gazlı klima kullanımı konusunda dikkatli davranın: Klimada verimliliği fazla ve çevreyi olumsuz etkilemeyen R410A gazının kullanılmakta olduğundan emin olarak güç verimliliğini artırabilirsiniz.