KİŞİSEL KLİMA ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK NOKTALAR

May - 26 2015 | By

Klima Kampanya

-Uygun olan kapasite seçimi verimli iklimlendirme cihazı kullanımı için önem arz eder. Daha büyük bir klima her durumda daha iyi manasına gelmez.

-İklimlendirme cihazının verimliliği göz önünde bulundurulmalı, dur-kalk (on-off) çalışmakta olan klima cihazları yerine çok daha tasarruflu inverter tip klimalar seçilmelidir.

-Benzeyen iklimlendirme cihazlarını karşılaştırırken, yüksek verimde klima cihazları seçilmelidir. Randımanın yüksekliği COP (Isıtmadaki verim), EER (Soğutmadaki verim) gibi kısaltmalarla gösterilmekte olan sayının yüksekliğinden ya da A, B, C, D şeklinde harflerle belirtilen güç randımanı sınıfından anlaşılabilmektedir.

-Dükkan, ev, küçük ofis tarzı mekanlarda kullanılmak için yapılmış bireysel iklimlendirme cihazları, hastanelerin ameliyathane, yoğun bakım ve bu gibi ünitelerinde kullanılmamalıdır.

En mühimi; İklimlendirme cihazınızın yılda 2 defa düzenli bakımı yapılmalıdır. cihazının} kendi kendine kapanmasını ve sizin geldiğiniz saatte çalışarak evin ısısının ayarlanmasını sağlar.
-Yalıtımı yetersiz yeni olmayan bir binadaysanız yalıtımı bugünkü koşullara uyacak biçimde iyileştirin.

Etiketler: